Про Краків19. Частина перша. Такий довгий день
Monday, 29 July 2019 20:23![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Ой Краків Краків хочу пива й раків
Дунути в трембіту і в файную кубіту
Мама теж здуріла у Краків захотіла
Розкатала губу захотіла шубу
Дунути в трембіту і в файную кубіту
Мама теж здуріла у Краків захотіла
Розкатала губу захотіла шубу
В червні цього року ми з Оленкою взяли по тижню відпустки. Запланували собі дві маленькі подорожі. Про покатушки Трансильванією буде пізніше, а сьогодні почну розказувати про Краків. Прекрасний Краків, який я відвідував вже вдруге.

Квитки були куплені як завжди доволі спонтанно, з думкою " а чом би й ні ?". Такі подорожі найприємніші, вони не продумані і в чомусь несподівані. І завжди цікаві)) Круто, що зараз в нас є така можливіть. Цініть це.
А нам пощастило цього разу, Wizzair несподівано виділив нам місця поряд, до того ж одне з них біля вікна ( що останнім часом буває нечасто), тож ось вам трошки фоток через ілюмінатор.
От ця мені подобається найбільше: літачки з літачка. А ви були в Державному музеї авіації імені О. К. Антонова? Якщо ні, то дуже раджу.

Море з хмар.. скільки разів бачив. але все ще не набридає.

А це вже Польща. Десь неподалік від Кракова.

В Міжнародному аеропорту Івана Павла II нам неймовірно пощастило вдруге. Ми прийшли на паспортний контроль першими. Пригадуючи "швидку" роботу польських прикордонників це зекономило нам якусь годину часу. В Польщі паспортний контроль проходить ну дуууужже повільно.

В самому аеропорту я був вперше. Минулого разу я добирався до Кракова через Катовіце . Весела історія була, так)).
Але цього разу все було набагато цивільніше. Ми просто купили квитки на міський автобус №292 ( ще, вдень, з аеропорту в місто можна добратися автобусом №208, а вночі автобусом № 902). Їхати нам було близько 40 хвилин, тож ми купили собі відповідний, по часу, квиток на 40 хвилин. Вартує такий 3,8 злотих.
От вам знайшов картинку цін на проїзд в громадському транспорті Кракова . Актуально на літо 2019 року.

На зупинках ( не всіх) стоять автомати. в яких квиток можна купити як за готівку, так і картою. Всередині автобусів автомати бувають різні. Оплатити можна або монетами, або картою. Часто мікс, часто оплата картою не працює ( ми з таким стикнулися пару разів, мали проблеми), тож бажано при собі завжди мати дрібні злоті. Ну, або кілька запасних квитків.
Квитки треба компостувати. Ми , весело і задорно це зробили тільки зайшли в салон. Стояли ще 10 хвилин чекали, поки автобус поїде... потім по часу не встигали. Тож раджу компостувати вже після початку руху.
Розкажу ще про аеропорт трошки. Новий термінал збудували в 2015 році і зараз Міжнародний аеропорт ім. Івана Павла II є одним з найбільших в Польщі. Додатково проводиться реконструкція і старого термінало. Невдовзі летовище стане ще більш просторим.
Ну і взагалі унікальне фото. Моє селфі).

Пам'ятаєте, що ми зарано закомпостували квиток? Так от . Не вистачило 5 хвилин. щоб доїхати до кінцевої - Залізничного вокзалу. Але ми все одно поїхали. І тут зайшли контролери...
Але нічо. перевірили квитки, нічого нам не сказали, цікаво, який перебор часу вони не штрафують? Але Оленку найбільше вразило те, як після перевірки один з контролерів повернувся і подякував всім пасажирам, побажав гарного дня.
Все таки приємно, коли люди відносяться один до одного вічливо ...
Але так. Доїхали таки) І пішли гуляти містом).
Перший красивий будинок, який я сфоткав в Кракові цього разу.

Базиліка святого Флоріана (Bazylika św. Floriana w Krakowie) . В середину не заходили, служба там була.
Людей купа.


Площа Яна Матейко (Jan Alojzy Matejko) - названа так вjavascript:void(0); честь видатного польського художника, майстра патріотичних сюжетів. В Кракові він народився, тут його особливо шанують.
Справа на фото управління транспорту Кракова (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Krakowie), лівіше - монумент Грюндвальській битві.

Трохи далі в парку стоїть пам'ятник тому ж таки Яку Матейко. Прикольний такий) Голуб ось намалювався в кадрі.. чи в картині)).

Парк прикольний. тягнеться навколо всього старого міста. Там де ми зайшли крутотєнь. Фонтанчик ось...

Голуби фліртують...


До парку ми підійшли і районі одного з символів Кракова. Краківського барбакана (Barbakan Krakowski).
В даний час є філією Краківського історичного музею, є частиною Королівської дороги.

Через Флоріанські ворота ми нарешті потрапили до Старого Міста Кракова. Вулиця Флоріанська ( Floriańska), одна з головних туристичних вулиць Старого міста. В далині видніється Церква Успіння Пресвятої Богородиці ( Bazylika Mariacka). До неї ми ще повернемося.

А це, власне, Флоріанські ворота ( Brama Floriańska). В лавні часи вони були з'єднані з барбаканом критою галереєю.

Вирішили наміняти сробі трохи злотих. Потрапили на "чесний" обмінник. Добре. що міняли тільки 50 доларів, розвели нас десь на третину суми. В Польщі це часто буває, і ми про це знали... кароч самі винні. Будьте уважними і читайте дрібні шрифти.

Площа Ринок. Головна площа Кракова, на якій розташовані місця, найбільш відвідувані туристами.
Хоч ми і дійшли сюди доволі рано, годині о 10, але людей вже було купа. Тож давайте я зараз вам швиденько все покажу, а докладно розкажу про то все наступного разу. Я сюди приходив на світанку і є більш атмосферні фото.
Отож славнозвісні Суконні ряди ( Sukiennice).


Костел святої Варвари (Kościół św. Barbary).


Пам'ятник Адаму Міцкевичу.

Костел святого Войцеха (Kościół Świętego Wojciecha).

Власне, Церква Успіння Пресвятої Богородиці ( Bazylika Mariacka).

Вежа ратуші ( Wieża Ratuszowa) - все. що залишилося від старої краківської Ратуші.

Більш сучасний символ міста - скульптура Ігора Міторая ( Igor Mitoraj) - Rzeźba Mitoraja.


Посунули в сторону Вавеля. На фото Францисканський жіночий монастир (Franciszkanie Konwentualni)

Один з найкрасивіших храмів Кракова - Костел святих Петра і Павла (Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła).
Коли тут був минулого разу. в середині якось не довелося побувати. Цього разу от зайшов разом з Оленкою.



В костелу спільний разом з Костелом святого Андрія дуже мальовничий і фотогінічний дворик.
Але тепер. коли я бачу дерева, що так підстрижені, то відразу виникають асоціації з Албанію. Та кількість підстрижених дерев, що я бачив там тепер мене завжди переслідуватиме)).




Навпроти костелів на площі Марії Магдалени розташовано багато будівель Папського університету .. вгадайте кого? Правильно! Іоана Павла ІІ. В Кракові ( трохи більше ніж по всій іншій Польщі) трошки помішані на фігурі покійного Папи Римського.


От спільне фото Костел святих Петра і Павла. Костел святого Андрія ( Kościół św. Andrzeja) і фонтан ( оте "яйце - це фонтан) на площі Марії Магдалени ( Plac Marii Magdaleny).



Завернули в якусь підворітню, випалково надибали Національний Музей Палац єпископа Еразма Ціолека (Muzeum Narodowe Pałac Biskupa Erazma Ciołka)...Вирішили зайти в пошуках туалету... виявилося. що в музеї безкоштовний день)). То вже і зайти глянути експозицію вирішили. Цікаво, насправді, історія польського ( і не тільки) релігійного мистецтва.


Добралися нарешті до знаменитого Вавеля...

Побачили кількість туристів... ну , ви зрозуміли. Давайте про Вавель я також розповім іншим разом, звичайно ж його я також пофоткав без людей!

Піднімаючись до головного входу в замок гарно видно симпатичну будівлю. Це Вища Духовна Семінарія Краківської Архідіоцезії (Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej). Жовто-білий прапор, доречі, це прапор Ватикану. Він тут всюди.

Отже, по Вавельський замок сьогодні я покажу вам зовсім трошечки...





Спустилися до набережної Вісли. Народ розслабляється...

Пощастило зафоткати знаменитого Краківського Дракона ( в момент), коли він дихає вогнем.

ПІшли в сторону Казімежа, відомого в колишньому єврейсього району міста.
По дорозі завернули до Костелу святого Бернардина ( Kościół św. Bernardyna w Krakowie). Мені він чомусь дуже запам'ятався з минулих моїх відвідин цього міста.


Вежа Базиліки Тіла Христового (Bazylika Bożego Ciała w Krakowie)

В середині так забавно повісили баннер на час реставрації. Не відразу і помічаєш його.

Отак Базиліка зовні виглядає.

Двір тут також прикольний. Вікна веселенькі.

А потім стався переломний момент під час нашого відвідування Кракова.
Оленка побачила. що всіх ходять з морозивом. Швидко вирахувала, звідки ж вони йдуть ( зробити це не важко, там завжди черги!) і ми спробували це...
Good Lood - найсмачніше морозиво, що ми будь коли куштували. Чотири основні смаки + кожного дня кілька смаків що змінюються.
Всі три дні ми його постійно їли. Стояли в чергах.. перепробували всі доступні смаки... тепер от чекаємо з нетепрінням політ у Варшаву, там також є філіал. Але основне місто цієї мороженки - Краків. Тут 7 точок продажу, здається.
Дуже раджу спробувати... Коштує дуже недорого,якщо порівнювати з хорошим українським. Тою самою "Умкою", наприклад. Є навіть веганські там якісь смаки, несподівані., але шикарне поєднання смаків... мммм...
Поки Оленка стояла в черзі і вибирала, що ж таки вона хоче, я махнувся околицями пофоткав трошки.
Раніше Казімеж був окремим містечком, мав власну Ратушу і площу Ринок. На фото Стара Ратуша. Зараз тут розташовано Етнографічний музей (Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli).

От і мураз не забарився, куди ж я і без мурала то.

Просто симпатичний будинок.

Оця шикарна іторична будівля - це лікарня (Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie).

З мороженкою наперевіс, згадали, що таки треба заселитися то). Потулили до хосту.

Про квартиру яку ми зняли ( забавний досвід), я розкажу іншим разом . А поки продовжу і так вже занадто довгу розповідь про наш перший день відпустки, який ми проводили в чудовому Кракові.
Отже заселилися, сходили в душик і пішли досліджувати Казімеж.

Казімеж - це невеликий старовинний район, який межує з центром старого міста. Район зараз доволі модний, тут розташовано багато кафешок, ресторанів і інших хіпстерських кав'ярень.
Але не цим відомий Казімеж.

Казімєж це одна з найцікавіших частин Кракова. Сьогодні це центр, але колись він був окремим містом. Закладений в ХІV столітті королем Казимиром Великим – звідти його назва.
Під кінець ХV століття у Казімєж почали заселятись євреї. Саме вони мали найбільший вплив на унікальний характер цього місця. Був закладений цвинтар, побудували синагогу й доми молитви зі школами, де вивчали Талмуд; збудували ритуальну лазню. Єврейська частина Казімєжа перекваліфікувалась у справжнє Oppidum Judeorum (Місто Євреїв), виразно відділену від християнської частини.
Центром єврейської дільниці була сьогоднішня вулиця Широка ( Szeroka). Навколо неї побудовано три синагоги. Найбільша і найстаріша з них – це Стара Синагога (Stara Synagoga). Сьогодні в ній діє музей, у якому можна подивитися цікаву виставку, присвячену релігійним святкуванням євреїв, а також приватному й родинному життю. На протилежному кінці вулиці розміщена синагога Рему (Synagoga Remu). До неї належить єврейський цвинтар, один з найстарших у Польщі та Європі. Дещо більш схованою від очей відвідувачів є синагога Поппера (Synagoga Poppera (Synagoga Mała)), а також ритуальна лазня, так звана миква. Гідний уваги також пам’ятник, присвячений краківським жертвам Голокосту.
На вулиці Широкій є багато ресторанів, в яких можна скуштувати страви єврейської кухні й кухні Близького Сходу, а як пощастить – послухати наживо клезмерської музики. Крім того, кожного року тут відбувається унікальний фестиваль «Шалом на Широкій» – презентація єврейської музики у виконанні гуртів зі всього світу.





Так як свого часу район став модним і хіпстерським тут дуже багато творів вуличного мистецтва і муралів зокрема. Багато з них несуть в собі місцевий колорит)


Погуляти тут цікаво, але ми все ж хотіли до водички, тому по трохи зміщалися в сторону Вісли.


А от і набережна. Вийшли ми туди в районі мосту Сілезьких повстанців (most Powstańców Śląskich), це з нього зафоткано Залізничний міст. От тільки я не зрозумів, то він будується чи реконструююється.

А отак, власне, виглядає міст Сілезьких повстанців.

Рушили на право, в сторону Вавеля. Поверед річки забавний пам'ятник свині. Якраз перед єврейським кварталом, співпадіння? Не думаю))

Доволы суперечлива з естетичної точки зору будівля на лівому березі Вісли. Це так звана " Крікотека" Центр документування мистецтва Тадеуша Кантора (Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA)...

Корабликів по Віслі ходить звсім мало. Я навіть не порівнюю з Прагою там, чи Будапештом. В порівнянні з Києвом дуже мало.

Отак по трихи ми і добралися до ще одної "туристичної" точки в Кракові, до Пішохідного мосту отця Бернатка (Kładka Ojca Bernatka).
Міст з'єднує райони Казімеж та Подгуже; побудований на місці колишнього Підгужского мосту. За рішенням міської ради він був названий на честь батька Лаетуса Бернаткі, ченця, який на рубежі XIX і XX століть сприяв будівництву будівель лікарні Боніфратри (Bonifratrów) в Кракові ( це ота красива лікарня, що я показував).

Не звично бачити таку футуристичну споруду в середньовічному Кракові.
Туристів, як мені здається сюди приваблють фігури, які дивним чином закріплені на вантах мосту. Здається, що вони живі.
Новий міст відкрито 30-го вересня 2010 року. Фігури на вантах додаються поступово, бо з минулого разу, коли я тут був . то мені запам♥9яталося, що вона одна .




Такий от день. Пора закінчувати. Почало темніти і в кадр не потрапило як ми в пошуках їжі посунули знову в Казімеж, нічого не знайшли і страждали поїдаючи величезні казімежські запіканки ( реально пів батону!), як вешталися вечірніми вуличками в пошуках магазину потім... і як звалилися з ніг прийшовши на квартиру... довгий день вийшов. Але наступний день був не менш насиченим.
Буде цікаво. Не перемикатеся.

Якщо ви збираєтеся кудись подорожувати, то можете трошки зекономити на житлі, забронювавши його через мої реферальні лінки:
www.airbnb.ru/c/shuras1
На airbnb треба зареєструватися
І зробитити перше бронювання від 75$, то 39$ отримаєте назад
Якщо ви юзаєте Booking.com, то зекономте собі 15 $ забронювавши щось через це ось посилання
Ну і мені щось перепаде)).
А нам пощастило цього разу, Wizzair несподівано виділив нам місця поряд, до того ж одне з них біля вікна ( що останнім часом буває нечасто), тож ось вам трошки фоток через ілюмінатор.
От ця мені подобається найбільше: літачки з літачка. А ви були в Державному музеї авіації імені О. К. Антонова? Якщо ні, то дуже раджу.

Море з хмар.. скільки разів бачив. але все ще не набридає.

А це вже Польща. Десь неподалік від Кракова.

В Міжнародному аеропорту Івана Павла II нам неймовірно пощастило вдруге. Ми прийшли на паспортний контроль першими. Пригадуючи "швидку" роботу польських прикордонників це зекономило нам якусь годину часу. В Польщі паспортний контроль проходить ну дуууужже повільно.

В самому аеропорту я був вперше. Минулого разу я добирався до Кракова через Катовіце . Весела історія була, так)).
Але цього разу все було набагато цивільніше. Ми просто купили квитки на міський автобус №292 ( ще, вдень, з аеропорту в місто можна добратися автобусом №208, а вночі автобусом № 902). Їхати нам було близько 40 хвилин, тож ми купили собі відповідний, по часу, квиток на 40 хвилин. Вартує такий 3,8 злотих.
От вам знайшов картинку цін на проїзд в громадському транспорті Кракова . Актуально на літо 2019 року.

На зупинках ( не всіх) стоять автомати. в яких квиток можна купити як за готівку, так і картою. Всередині автобусів автомати бувають різні. Оплатити можна або монетами, або картою. Часто мікс, часто оплата картою не працює ( ми з таким стикнулися пару разів, мали проблеми), тож бажано при собі завжди мати дрібні злоті. Ну, або кілька запасних квитків.
Квитки треба компостувати. Ми , весело і задорно це зробили тільки зайшли в салон. Стояли ще 10 хвилин чекали, поки автобус поїде... потім по часу не встигали. Тож раджу компостувати вже після початку руху.
Розкажу ще про аеропорт трошки. Новий термінал збудували в 2015 році і зараз Міжнародний аеропорт ім. Івана Павла II є одним з найбільших в Польщі. Додатково проводиться реконструкція і старого термінало. Невдовзі летовище стане ще більш просторим.
Ну і взагалі унікальне фото. Моє селфі).

Пам'ятаєте, що ми зарано закомпостували квиток? Так от . Не вистачило 5 хвилин. щоб доїхати до кінцевої - Залізничного вокзалу. Але ми все одно поїхали. І тут зайшли контролери...
Але нічо. перевірили квитки, нічого нам не сказали, цікаво, який перебор часу вони не штрафують? Але Оленку найбільше вразило те, як після перевірки один з контролерів повернувся і подякував всім пасажирам, побажав гарного дня.
Все таки приємно, коли люди відносяться один до одного вічливо ...
Але так. Доїхали таки) І пішли гуляти містом).
Перший красивий будинок, який я сфоткав в Кракові цього разу.

Базиліка святого Флоріана (Bazylika św. Floriana w Krakowie) . В середину не заходили, служба там була.
Людей купа.


Площа Яна Матейко (Jan Alojzy Matejko) - названа так вjavascript:void(0); честь видатного польського художника, майстра патріотичних сюжетів. В Кракові він народився, тут його особливо шанують.
Справа на фото управління транспорту Кракова (PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Krakowie), лівіше - монумент Грюндвальській битві.

Трохи далі в парку стоїть пам'ятник тому ж таки Яку Матейко. Прикольний такий) Голуб ось намалювався в кадрі.. чи в картині)).

Парк прикольний. тягнеться навколо всього старого міста. Там де ми зайшли крутотєнь. Фонтанчик ось...

Голуби фліртують...


До парку ми підійшли і районі одного з символів Кракова. Краківського барбакана (Barbakan Krakowski).
В даний час є філією Краківського історичного музею, є частиною Королівської дороги.

Через Флоріанські ворота ми нарешті потрапили до Старого Міста Кракова. Вулиця Флоріанська ( Floriańska), одна з головних туристичних вулиць Старого міста. В далині видніється Церква Успіння Пресвятої Богородиці ( Bazylika Mariacka). До неї ми ще повернемося.

А це, власне, Флоріанські ворота ( Brama Floriańska). В лавні часи вони були з'єднані з барбаканом критою галереєю.

Вирішили наміняти сробі трохи злотих. Потрапили на "чесний" обмінник. Добре. що міняли тільки 50 доларів, розвели нас десь на третину суми. В Польщі це часто буває, і ми про це знали... кароч самі винні. Будьте уважними і читайте дрібні шрифти.

Площа Ринок. Головна площа Кракова, на якій розташовані місця, найбільш відвідувані туристами.
Хоч ми і дійшли сюди доволі рано, годині о 10, але людей вже було купа. Тож давайте я зараз вам швиденько все покажу, а докладно розкажу про то все наступного разу. Я сюди приходив на світанку і є більш атмосферні фото.
Отож славнозвісні Суконні ряди ( Sukiennice).


Костел святої Варвари (Kościół św. Barbary).


Пам'ятник Адаму Міцкевичу.

Костел святого Войцеха (Kościół Świętego Wojciecha).

Власне, Церква Успіння Пресвятої Богородиці ( Bazylika Mariacka).

Вежа ратуші ( Wieża Ratuszowa) - все. що залишилося від старої краківської Ратуші.

Більш сучасний символ міста - скульптура Ігора Міторая ( Igor Mitoraj) - Rzeźba Mitoraja.


Посунули в сторону Вавеля. На фото Францисканський жіночий монастир (Franciszkanie Konwentualni)

Один з найкрасивіших храмів Кракова - Костел святих Петра і Павла (Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła).
Коли тут був минулого разу. в середині якось не довелося побувати. Цього разу от зайшов разом з Оленкою.



В костелу спільний разом з Костелом святого Андрія дуже мальовничий і фотогінічний дворик.
Але тепер. коли я бачу дерева, що так підстрижені, то відразу виникають асоціації з Албанію. Та кількість підстрижених дерев, що я бачив там тепер мене завжди переслідуватиме)).




Навпроти костелів на площі Марії Магдалени розташовано багато будівель Папського університету .. вгадайте кого? Правильно! Іоана Павла ІІ. В Кракові ( трохи більше ніж по всій іншій Польщі) трошки помішані на фігурі покійного Папи Римського.


От спільне фото Костел святих Петра і Павла. Костел святого Андрія ( Kościół św. Andrzeja) і фонтан ( оте "яйце - це фонтан) на площі Марії Магдалени ( Plac Marii Magdaleny).



Завернули в якусь підворітню, випалково надибали Національний Музей Палац єпископа Еразма Ціолека (Muzeum Narodowe Pałac Biskupa Erazma Ciołka)...Вирішили зайти в пошуках туалету... виявилося. що в музеї безкоштовний день)). То вже і зайти глянути експозицію вирішили. Цікаво, насправді, історія польського ( і не тільки) релігійного мистецтва.


Добралися нарешті до знаменитого Вавеля...

Побачили кількість туристів... ну , ви зрозуміли. Давайте про Вавель я також розповім іншим разом, звичайно ж його я також пофоткав без людей!

Піднімаючись до головного входу в замок гарно видно симпатичну будівлю. Це Вища Духовна Семінарія Краківської Архідіоцезії (Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej). Жовто-білий прапор, доречі, це прапор Ватикану. Він тут всюди.

Отже, по Вавельський замок сьогодні я покажу вам зовсім трошечки...





Спустилися до набережної Вісли. Народ розслабляється...

Пощастило зафоткати знаменитого Краківського Дракона ( в момент), коли він дихає вогнем.

ПІшли в сторону Казімежа, відомого в колишньому єврейсього району міста.
По дорозі завернули до Костелу святого Бернардина ( Kościół św. Bernardyna w Krakowie). Мені він чомусь дуже запам'ятався з минулих моїх відвідин цього міста.


Вежа Базиліки Тіла Христового (Bazylika Bożego Ciała w Krakowie)

В середині так забавно повісили баннер на час реставрації. Не відразу і помічаєш його.

Отак Базиліка зовні виглядає.

Двір тут також прикольний. Вікна веселенькі.

А потім стався переломний момент під час нашого відвідування Кракова.
Оленка побачила. що всіх ходять з морозивом. Швидко вирахувала, звідки ж вони йдуть ( зробити це не важко, там завжди черги!) і ми спробували це...
Good Lood - найсмачніше морозиво, що ми будь коли куштували. Чотири основні смаки + кожного дня кілька смаків що змінюються.
Всі три дні ми його постійно їли. Стояли в чергах.. перепробували всі доступні смаки... тепер от чекаємо з нетепрінням політ у Варшаву, там також є філіал. Але основне місто цієї мороженки - Краків. Тут 7 точок продажу, здається.
Дуже раджу спробувати... Коштує дуже недорого,якщо порівнювати з хорошим українським. Тою самою "Умкою", наприклад. Є навіть веганські там якісь смаки, несподівані., але шикарне поєднання смаків... мммм...
Поки Оленка стояла в черзі і вибирала, що ж таки вона хоче, я махнувся околицями пофоткав трошки.
Раніше Казімеж був окремим містечком, мав власну Ратушу і площу Ринок. На фото Стара Ратуша. Зараз тут розташовано Етнографічний музей (Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli).

От і мураз не забарився, куди ж я і без мурала то.

Просто симпатичний будинок.

Оця шикарна іторична будівля - це лікарня (Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie).

З мороженкою наперевіс, згадали, що таки треба заселитися то). Потулили до хосту.

Про квартиру яку ми зняли ( забавний досвід), я розкажу іншим разом . А поки продовжу і так вже занадто довгу розповідь про наш перший день відпустки, який ми проводили в чудовому Кракові.
Отже заселилися, сходили в душик і пішли досліджувати Казімеж.

Казімеж - це невеликий старовинний район, який межує з центром старого міста. Район зараз доволі модний, тут розташовано багато кафешок, ресторанів і інших хіпстерських кав'ярень.
Але не цим відомий Казімеж.

Казімєж це одна з найцікавіших частин Кракова. Сьогодні це центр, але колись він був окремим містом. Закладений в ХІV столітті королем Казимиром Великим – звідти його назва.
Під кінець ХV століття у Казімєж почали заселятись євреї. Саме вони мали найбільший вплив на унікальний характер цього місця. Був закладений цвинтар, побудували синагогу й доми молитви зі школами, де вивчали Талмуд; збудували ритуальну лазню. Єврейська частина Казімєжа перекваліфікувалась у справжнє Oppidum Judeorum (Місто Євреїв), виразно відділену від християнської частини.
Центром єврейської дільниці була сьогоднішня вулиця Широка ( Szeroka). Навколо неї побудовано три синагоги. Найбільша і найстаріша з них – це Стара Синагога (Stara Synagoga). Сьогодні в ній діє музей, у якому можна подивитися цікаву виставку, присвячену релігійним святкуванням євреїв, а також приватному й родинному життю. На протилежному кінці вулиці розміщена синагога Рему (Synagoga Remu). До неї належить єврейський цвинтар, один з найстарших у Польщі та Європі. Дещо більш схованою від очей відвідувачів є синагога Поппера (Synagoga Poppera (Synagoga Mała)), а також ритуальна лазня, так звана миква. Гідний уваги також пам’ятник, присвячений краківським жертвам Голокосту.
На вулиці Широкій є багато ресторанів, в яких можна скуштувати страви єврейської кухні й кухні Близького Сходу, а як пощастить – послухати наживо клезмерської музики. Крім того, кожного року тут відбувається унікальний фестиваль «Шалом на Широкій» – презентація єврейської музики у виконанні гуртів зі всього світу.





Так як свого часу район став модним і хіпстерським тут дуже багато творів вуличного мистецтва і муралів зокрема. Багато з них несуть в собі місцевий колорит)


Погуляти тут цікаво, але ми все ж хотіли до водички, тому по трохи зміщалися в сторону Вісли.


А от і набережна. Вийшли ми туди в районі мосту Сілезьких повстанців (most Powstańców Śląskich), це з нього зафоткано Залізничний міст. От тільки я не зрозумів, то він будується чи реконструююється.

А отак, власне, виглядає міст Сілезьких повстанців.

Рушили на право, в сторону Вавеля. Поверед річки забавний пам'ятник свині. Якраз перед єврейським кварталом, співпадіння? Не думаю))

Доволы суперечлива з естетичної точки зору будівля на лівому березі Вісли. Це так звана " Крікотека" Центр документування мистецтва Тадеуша Кантора (Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA)...

Корабликів по Віслі ходить звсім мало. Я навіть не порівнюю з Прагою там, чи Будапештом. В порівнянні з Києвом дуже мало.

Отак по трихи ми і добралися до ще одної "туристичної" точки в Кракові, до Пішохідного мосту отця Бернатка (Kładka Ojca Bernatka).
Міст з'єднує райони Казімеж та Подгуже; побудований на місці колишнього Підгужского мосту. За рішенням міської ради він був названий на честь батька Лаетуса Бернаткі, ченця, який на рубежі XIX і XX століть сприяв будівництву будівель лікарні Боніфратри (Bonifratrów) в Кракові ( це ота красива лікарня, що я показував).

Не звично бачити таку футуристичну споруду в середньовічному Кракові.
Туристів, як мені здається сюди приваблють фігури, які дивним чином закріплені на вантах мосту. Здається, що вони живі.
Новий міст відкрито 30-го вересня 2010 року. Фігури на вантах додаються поступово, бо з минулого разу, коли я тут був . то мені запам♥9яталося, що вона одна .




Такий от день. Пора закінчувати. Почало темніти і в кадр не потрапило як ми в пошуках їжі посунули знову в Казімеж, нічого не знайшли і страждали поїдаючи величезні казімежські запіканки ( реально пів батону!), як вешталися вечірніми вуличками в пошуках магазину потім... і як звалилися з ніг прийшовши на квартиру... довгий день вийшов. Але наступний день був не менш насиченим.
Буде цікаво. Не перемикатеся.

Якщо ви збираєтеся кудись подорожувати, то можете трошки зекономити на житлі, забронювавши його через мої реферальні лінки:
www.airbnb.ru/c/shuras1
На airbnb треба зареєструватися
І зробитити перше бронювання від 75$, то 39$ отримаєте назад
Якщо ви юзаєте Booking.com, то зекономте собі 15 $ забронювавши щось через це ось посилання
Ну і мені щось перепаде)).
no subject
2019-07-30 18:08 (UTC)А чой ви злоті тут не купили?
Дворик так, з тими підстриженими газончиками дуже кльовий. Коли ми там були, то за вхід до костелу Петра і Павла хотіли гроші, а зараз?
Ага-ага, фонтан загадковий, коли побачили його взимку, то так і не зрозуміли його призначення – зійшлися на сучасні скульптурі :) Лишень коли влітку там побував, то стало ясне його призначення.
А по Казімєжу буде докладний пост,а тов мене жодного разу в світлу пору доби туди нормально попасти не вийшло ) ? В ньому ще класний музей міської інженерії є.
Свиня кумедна ) Крікотека цікава, лазива біля неї навіть, але так і не зрозумів толком призначення.
no subject
2019-07-30 18:12 (UTC)По Казімежу докладного не буде, мене як і минулого разу не особливо вразило. Так, походити можна... по музеям там не бродили.